foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
NZOZ MARMED – Przychodnia w Chełmie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla/templates/dd_running_76/functions.php on line 205

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci młodzieży jest zazwyczaj pierwszym miejscem kontaktu młodej osoby z psychologiem lub lekarzem psychiatrą, która ma problem natury psychicznej.

Do Poradni przyjmujemy pacjentów do 18 roku życia z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi (lękowymi, depresyjnymi, zaburzeniami po urazach psychicznych), dzieci i młodzież z problemami z zachowaniem, jedzeniem oraz z trudnościami szkolnymi i wychowawczymi.

Zespół Poradni Zdrowia Psychicznego stanowią doświadczeni psycholodzy, psycholog kliniczny, psychoterapeuci i lekarze specjaliści psychiatrii dzieci i młodzieży znających problemy psychologiczne oraz zaburzenia psychiczne wieku rozwojowego .

Osoby prowadzące psychoterapię ukończyły odpowiednie akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Polskie Towarzystwo Psychiatryczne szkolenia uprawniające do prowadzenie psychoterapii i pracują pod stałą superwizją (ich praca jest nadzorowana przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).

Diagnoza i terapia obejmuje cykl konsultacji u psychologa, psychoterapeuty, psychologa klinicznego, oraz lekarza specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży znającego problemy psychologiczne i zaburzenia psychiczne wieku rozwojowego. 

Pierwsza wizyta u psychologa polega na zebraniu wywiadu rodzinnego i informacji od rodzica lub prawnego opiekuna pacjenta na temat problemów dziecka, jego rozwoju i aktualnego funkcjonowania. Jeśli dziecko było kiedykolwiek badane przez psychologa lub pedagoga prosimy zgłosić się z kserokopiami opinii psychologicznych, odpisami wyników badań i obserwacji. Gdy problemy dziecka ujawniają się w szkole dodatkowo pomocne jest przedstawienie opinii od wychowawcy lub pedagoga szkolnego. Następne wizyty mają charakter diagnostyczny lub terapeutyczny a ich przebieg dopasowany jest do problemów pacjenta, rozpoznania i aktualnych potrzeb. Ich celem jest wspieranie procesu zmiany w kierunku poprawy stanu psychicznego pacjenta.

Lekarz psychiatra i psycholog poinformują Państwa o zalecanych formach postępowania i terapii, w tym psychoterapii oraz farmakoterapii. Skuteczna terapia wielu zaburzeniach psychicznych jest możliwa, o ile pacjent i jego opiekunowie będą systematycznie uczestniczyli w cyklu regularnych wizyt.

Warunki przyjęć do poradni:

SKIEROWANIE do Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży NIE JEST WYMAGANE

Jednocześnie informujemy, iż w ramach przedmiotowej umowy SKIEROWANIE DO LEKARZA PSYCHIATRY NIE JEST WYMAGANE.

Usługi lekarskie:

  • diagnostyka psychiatryczna
  • poradnictwo
  • farmakoterapia
  • wsparcie psychospołeczne dla rodzin i opiekunów osoby chorej psychicznie,

Usługi psychologiczne:

  • pomoc psychologiczna
  • diagnoza psychologiczna
  • opiniowanie psychologiczne
  • psychoterapia

 

 

 

 

 

Rejestracja

 NZOZ „MARMED”
 22-100 CHEŁM
ul.Obłońska 9

Tel. 82 563 90 74

Tel. 790 630 057

Tekst alternatywny

Mammografia

Fundacja