Poradnia dla Osób z Autyzmem prowadzi diagnozę oraz terapię dzieci i młodzieży z podejrzeniem lub stwierdzeniem autyzmu, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z zaburzeniami zachowania wynikającymi z całościowych zaburzeń rozwoju.
Świadczenia zdrowotne realizowane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Informacje ogólne dotyczące procesu diagnostycznego:
- Proces diagnostyczny polega na odbyciu kilku spotkań z zespołem konsultacyjnym, w wyznaczonym terminie, w skład którego wchodzą: psycholog, logopeda i pedagog specjalny, lekarz psychiatra.
- Podczas procesu diagnostycznego zespół konsultacyjny zbiera wywiad dotyczący rozwoju psychomotorycznego dziecka, jego rozwoju społeczno – emocjonalnego oraz zapoznaje się z dotychczas zgromadzoną dokumentacją medyczną dziecka. Podczas spotkań konsultacyjno – diagnostycznych specjaliści wykonują odpowiednie testy diagnostyczne, jeśli jest taka potrzeba.
- Po odbyciu wszystkich spotkań z zespołem diagnostyczno – konsultacyjnym konieczne jest umówienie wizyty do lekarza specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży w Poradni dla osób z autyzmem dziecięcym i innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Na wyznaczonej wizycie lekarz po zapoznaniu się ze stanowiskiem zespołu diagnostyczno – konsultacyjnego i na podstawie zgromadzonej dokumentacji medycznej oraz wykonanych testów dokonuje ostatecznej diagnozy dziecka.
Warunki przyjęć
Pierwsza wizyta - przygotowanie do diagnozy
Przebieg diagnozy - szczegóły