foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
NZOZ MARMED – Przychodnia w Chełmie

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla/templates/dd_running_76/functions.php on line 205

Bóle piersi często są powodem do niepokoju. Przyczyną są głównie zmiany hormonalne, ale mogą to być poważniejsze problemy. Skąd się biorą takie dolegliwość i kiedy wizyta konsultacja u lekarza jest potrzebna?

  1. Gruczolakowłókniaki to często wykrywane twarde, niebolesne guzki, które łatwo można wyczuć palcami, są niegroźne. Powstają w wyniku zmian hormonalnych, głównie u młodych kobiet. Gruczolakowłókniaki rozpoznaje się po wykonaniu USG. Leczenie jest bezoperacyjne.
  2. Torbiele piersi. Każda kobieta powinna regularnie badać swoje piersi podczas pierwszych dni cyklu. Zmiany wykrywane w piersiach należą zwykle do łagodnych. Torbiele to guzki wypełnione płynem. Można je rozpoznać podczas badania usg. Każda torbiel powinna być poddana biopsji w celu oceny histopatologicznej.

Czytaj więcej: Ból piersi - co to może oznaczać? Kiedy warto zgłosić się na badanie USG ?

By zarezerwować wizytę refundowaną przez NFZ należy posiadać skierowanie do poradni specjalistycznej. W przypadku rejestracji telefonicznej lub internetowej należy przygotować następujące informacje ze skierowania: data wystawienia, dane osobowe i adres zamieszkania, kod ICD10 (jednostki chorobowej) oraz dane podmiotu kierującego - nazwa poradni, dane lekarza kierującego. 

Warunki przyjęć do Poradni

Pacjent zapisuje się do Poradni dostarczając skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu (honorowane są również skierowania od lekarzy prywatnych, jeśli mają podpisany kontrakt z NFZ). Skierowanie powinno zawierać: nazwę Poradni do której pacjent jest kierowany, pieczęć instytucji wydającej skierowanie, pełne dane pacjenta (imię i nazwisko, datę urodzenia, Pesel, adres z kodem pocztowym), diagnozę (jeśli pacjent ją posiada, lub wpis „ do obserwacji", gdy diagnoza nie jest ustalona), symbol choroby wg klasyfikacji ICD 10, pieczęć z numerem wykonywania zawodu i podpis lekarza wystawiającego skierowanie.

Prosimy o umieszczanie w lewym dolnym rogu skierowania numeru telefonu kontaktowego, pod który pracownik poradni będzie mógł zadzwonić, aby poinformować o wyznaczonym terminie wizyty.

 

Karta Praw Pacjenta - POBIERZ

 

 

Rejestracja

 NZOZ „MARMED”
 22-100 CHEŁM
ul.Obłońska 9

Tel. 82 563 90 74

Tel. 790 630 057

Tekst alternatywny

Mammografia

Fundacja